Users browsing this thread: 1 Guest(s)

ping
Offline Atschi
 05-15-2017, 12:53 AM
Junior Member
*

SteamID
STEAM_0:1:97365891

zz

Ping mi celo vreme skace od 100 na 500+, ali samo na ts-u i u cs-u. Na speedtest.net mi je ping 20 - 30 i "internet" (=facebook, google, itd.) radi normalno. Samo cs i ts prave problem.

Jel ima neko neku ideju?

thx unapred Shy
Offline Mihailo
 05-15-2017, 01:33 AM
Vlasnik
*

To ti zavisi od direktne veze ka serveru/usluzi i generalno tu nema pravila...

Na primer, ako su TS3 i CS server hostovani u Srbiji, a link od Makedonije ka Srbiji je nesto poludeo (pod napadom, ili pretrpan ili ostecen), ping ce ti takodje biti los, dok kad radis speedtest.net, on ti uglavnom meri ping do najblizeg provajdera (cesto cak u tvom gradu, skoro uvek u tvojoj drzavi - uglavnom sto blize tebi) i u tim situacijama ces cesto imati dobar ping.

Sto se tice stvari tice poput FB (Web stranica), i slicnog, tamo ping nije mnogo bitan, tako da cak iako ti je ping veliki, velike probleme neces primetiti dokle god paketi stizu od tebe do servera i nazad, i samo zakasnjenje (tj. ping) tu nije veliki problem.
 Reputed by : Atschi
Offline Atschi
 05-17-2017, 02:55 PM
Junior Member
*

SteamID
STEAM_0:1:97365891

Aha, hvala!

Znaci, ako mi ping skoci od jednom na 500+, ja ne mogu nista da uradim protiv toga, jer nije do mene?
Offline Mihailo
 05-23-2017, 11:13 AM
Vlasnik
*

Opet kazem, iznenadno skakanje pinga moze biti do mnogo stvari. Moze biti do samog kontakta izmedju tvog provajdera i samog servera, moze biti do nekog problema na tvojoj liniji (recimo, veliki broj ljudi u Srbiji ima problema sa netom kada pada jaka kisa jer kablovi nisu u svim slucajevima najbolje izolovani), moze biti do toga da ti brat ili komsija koji ti krade wifi raspale po torentu dok se ti igras, ima i virusa koji salju milione mejlova sa tvog kompa kao i drugih virusa koje drugi koriste da napadaju mete na netu, uglavnom, iznenadni rast pinga moze biti do milion stvari, medjutim, ako ti server1 u blizini radi dobro, a server2 koji je malo dalje radi lose, sanse su ipak da je problem na putanji od tvog provajdera do pomenutog servera2, i u tom slucaju ne mozes nista da uradis i problem nije do tebe...
|